Bilinçaltı Nedir ve Nasıl Çalışır?

access facelift istanbul

access facelift istanbul Berrak Banu Tarım ile harika hissedin

Psikolojik olarak günlük yaşamda pek çok şey duyar ve bunları yorumlamaya çalışırız. Bu kavramlardan bir tanesi bilinçaltı olmaktadır. Hatta bir rüya gördüğümüzde de onun aslında gün içinde düşündüğümüz ya da hayal ettiğimiz şeyler olduğunu düşünürüz. Peki bilinçaltı nedir ve nasıl çalışır? Beynimizde pek çok bölüm bulunmaktadır.

Bu bölümlerden bir tanesi olan bilinçaltı da bireylerin istekleri dışında çalışmaktadır. Uyku esnasında tüm uzuvlarımız neredeyse çalışmaz hale gelir. Ancak ihtiyaç duyulan anlarda bilinçaltı sayesinde bu uzuvlar yeniden çalışmaya başlarlar. Bu sebeple aslında pek çok kişi bilinçaltı nedir ve nasıl çalışır? Soruşlarının cevabını merak ediyor.

Bilinçaltı Yaşamınızı Etkiler

Bilinçaltı nedir ve nasıl çalışır? Sorusuna verilecek en güzel cevabın hipnoz olduğunu söylemek mümkündür. Fakat tek başına hipnoz yapmak da mümkün değildir. Yardım almak gerekiyor. Fakat her konunun da bilinçaltı ürünü olduğunu söylemek doğru değildir. Bilinçaltı nedir ve nasıl çalışır? Sorusunun cevabını verdikten sonra bilinçaltı uygulaması dışındaki sorunlar için bir doktordan ya da psikiyatristten destek almak gerekiyor.

Örnek verecek olursak, depresyona girdiniz. Kendi kendinize uygulayacağınız hipnoz yöntemi fayda vermeyeceği gibi farklı sorunları da tetikleyebilir. Bu da depresif bir ruh haline bürünmenizi sağlayabilir. Anne karnında ve doğum ile birlikte bilinçaltı dediğimiz nokta henüz yazı yazılmamış beyaz bir sayfa gibidir. Bilinçaltında zamanla depolanmış halde pek çok bilgi birikmeye başlar.

Bilinçaltı nedir ve nasıl çalışır? Sorusuna verilecek bir cevap da bilinçaltının aslında beynimizin hayal kuran bölümü olduğudur. Otomatik olarak davranışlarımızı yönlendirme yeteneği olan bilinçaltı, kişiye güvende olduğu izlenimi vermektedir. Bu amaçla bilinçaltı davranışları aşağıdaki gibi olabilir;

  • Modayı takip etmek
  • Estetik ameliyatı yaptırarak güzelleşme kaygısı
  • Bedenin özgür bir şekilde kullanılması
  • Birilerinin altında ezilme ya da birilerini ezme faaliyetleri

Bu maddelerin aslında çok da tutarlı olmadığı görülüyor. Fakat bilinçaltı nedir ve nasıl çalışır? Tam da bu noktada devreye giriyor. Bizleri hedefe kilitleyen bilinçaltı olurken aslında bu düşünceler ile birlikte kişilerin kendini değerli hissetme ihtiyaçları ortaya çıkmaktadır. Söylenen ve kendisini harekete geçirecek duygu ve düşünceler ile var olan bilinçaltı huzur, başarı gibi düşünceler ile olumlu yönde organize edilebilmektedir.

İnceleyebilirsiniz: Access Foundation Nedir ?

Danışanların Memnuniyeti